Tradice naší rodiny

V Šilheřovicích na Opavsku, odkud pochází naše rodina, má včelařství více než stoletou tradici. Můj děda začal včelařit po válce v roce 1950. Bylo mu tehdy 38 let a začínal s pěti včelstvy. V té době bylo na vesnicích běžné, že na zahradách a statcích měli lidé vlastní včely. I příroda tehdy nabízela větší množství květů k opylování. Můj otec dědovi jako malý kluk pomáhal, učil se o včely pečovat a všechny své znalosti pak předal i mi. Včelařství přirozeně beru jako součást svého života a poslání k dalším generacím. Od roku 2014 se společně s mou manželkou včelám věnujeme na plný úvazek. V rodině všichni víme, jak chutná kvalitní med a jak je prospěšný lidskému organismu. A tuto zkušenost, požitek a radost z medů chceme předat i Vám.

Včely jako bohatství

Základem jsou zdravá včelstva umístěná ve zdravé a čisté přírodě, pravidelná obměna včelích pláství a celková zoohygiena v úlu. Spolupracujeme se zemědělci v okolí a vysvětlujeme jim dopady nevhodných hnojiv na život včel tak, aby zemědělci používali vůči včelám ohleduplné postřiky a postupy. Naše včely se do úlů vracejí z přírody, kterou známe a měníme k lepšímu. Každý rok vysázíme desítky mladých stromů a květiny vhodné pro včely. Naše včelstva máme umístěna v okolí zámeckého parku v Šilheřovicích a v místních lesích. Od roku 2017 jsou také naše včelstva v panenském prostředí přírodního parku Moravice nedaleko přehrady Kružberk, kde zemědělci hospodaří v režimu ekologického zemědělství. Vážným zájemcům nabízíme prohlídky na našich včelnicích.

Kvalitní zdravý med

Naše produkce je záměrně omezena a prodáváme pouze vlastní medy od našich včel, o které se celý rok staráme. Nejdůležitější je pro nás kvalita, nikoli velké objemy. Té nejvyšší kvality medu dosahujeme díky pravidelné obměně medových rámků, šetrnému způsobu jeho vytáčení a díky uskladnění medu za optimálních podmínek. Medy po medobraní ještě před zahájením prodeje posíláme do akreditované laboratoře, aby byl doložen soulad s českou legislativou a normou pro český med. Plnění našich medů probíhá za přísných hygienických podmínek a s největším důrazem na výslednou kvalitu. Díky tomu si můžete od nás vychutnat 100 % čerstvý, zdravý a kvalitní med.